SUPER BEZPIECZNI

12 MAŁP >>

SAMOREPLIKACJA >>

„Według firmy analitycznej Global Markets Insights wartość rynku rozwiązań bezpieczeństwa wykorzystujących metody biometryczne do 2024 roku osiągnie wartość 50 mld USD. Czy dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy na dobre ustąpią miejsca skanerom linii papilarnych lub tęczówek?

Biometria jest postrzegana jako rozwiązanie, które zapewni niezawodną identyfikację każdego człowieka i uniemożliwi kradzież tożsamość, definiowanej na przykład przez hasła. Systemy oparte na hasłach są uznawane za przestarzałe, łatwe do złamania i mało bezpieczne, ale wciąż funkcjonują, choć coraz częściej są wspomagane przez dodatkowe metody uwierzytelniania wieloskładnikowego obejmujące również mechanizmy biometryczne.

Z metodami identyfikacji opartymi na biometrii wiązane są duże nadzieje na zwiększenie poziomu dokładności identyfikacji osób. Wraz z postępem technologii mechanizmy takie stają coraz bardziej niezawodne, a koszty ich wdrożenia systematycznie spadają.”

OKO W OKO Z BIOMETRIĄ >>

„Dyrekcja Wykonawcza Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) ds. Walki z Terroryzmem (CTED) opublikowała swój najnowszy Analytical Brief, który bada trendy i wyzwania związane z wykorzystaniem biometrii w walce z terroryzmem. Stwierdza on, że konieczne jest wznowienie wysiłków w zakresie budowania potencjału i pomocy technicznej dla państw członkowskich, jak również wsparcie ze strony sektora prywatnego.

Dokumenty mają na celu zapewnienie punktu wyjścia dla państw członkowskich ONZ do przyjęcia rezolucji Rady Bezpieczeństwa 2396 (2017), która jest ustawodawstwem szczegółowo określającym obowiązkowy rozwój i przyjęcie systemów do zbierania danych biometrycznych w celu odpowiedzialnej identyfikacji terrorystów.”

NAJLEPSZE PRAKTYKI W ZAKRESIE BIOMETRII ZALECANE PRZEZ DYREKCJĘ WYKONAWCZĄ ONZ DS. ZWALCZANIA TERRORYZMU >>

TEKST KRYTYCZNY:

„Biometryczne cyfrowe identyfikatory mogą zmienić reguły gry. Mogą one pomóc rządom w identyfikacji segmentów populacji, np. pracowników służby zdrowia lub osób starszych, w weryfikacji osób, które otrzymały szczepionkę, a także w prowadzeniu przejrzystego rejestru” – Prashant Yadav, starszy pracownik amerykańskiego Centrum Rozwoju Globalnego.

Nie łudźmy się, że założeniem Paszportów Szczepionkowych jest połączenie cyfrowych systemów identyfikacyjnych, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, i połączenie tych cyfrowych danych z fizycznymi ruchami w czasie rzeczywistym, które są przechwytywane i śledzone, a następnie archiwizowane przeciwko każdemu.

Paszporty są podporą do stworzenia nowego systemu dominacji informacji, gdzie wszystko, co robisz jest śledzone, śledzone i oceniane pod kątem zgodności z globalnymi zasadami. W końcu połączony z cyfrową walutą, łamiesz zasady, tracisz dostęp do swoich pieniędzy.

Każdy, kto odmówi życia jako cyfrowy niewolnik, umieszczając na swoim telefonie aplikację śledzącą, która zamieni go w chodzący kod QR, stanie się celem prześladowań. Stawka nie mogłaby być większa.

Paszporty szczepionkowe tworzą niebezpieczny precedens, śledząc użytkowników, określając, czy mogą angażować się w podstawowe ludzkie działania na podstawie zachowań obywatelskich, jest to projekt masowej kontroli społecznej.”

PASZPORTY SZCZEPIONKOWE – CYFROWY IDENTYFIKATOR >>

„Jeśli znasz wystarczająco dużo biologii i masz wystarczająco dużo mocy obliczeniowej i danych, możesz zhakować moje ciało, mój mózg i moje życie, i możesz zrozumieć mnie lepiej niż ja sam siebie. Możesz poznać mój typ osobowości, moje poglądy polityczne, moje preferencje seksualne, moje słabości psychiczne, moje najgłębsze lęki i nadzieje. Wiesz o mnie więcej niż ja sam o sobie. I możesz to zrobić nie tylko mnie, ale każdemu.

System, który rozumie nas lepiej niż my sami siebie, może przewidzieć nasze uczucia i decyzje, może manipulować naszymi uczuciami i decyzjami, a w końcu może podejmować decyzje za nas.

W przeszłości wiele rządów i tyranów chciało to zrobić, ale nikt nie rozumiał biologii wystarczająco dobrze i nikt nie miał wystarczającej mocy obliczeniowej i danych, aby zhakować miliony ludzi. Ani Gestapo, ani KGB nie mogły tego zrobić. Ale wkrótce przynajmniej niektóre korporacje i rządy będą w stanie systematycznie hakować wszystkich ludzi. My, ludzie, powinniśmy przyzwyczaić się do myśli, że nie jesteśmy już tajemniczymi duszami – teraz jesteśmy zwierzętami, które można zhakować. Tym właśnie jesteśmy.

Moc hakowania ludzi może być wykorzystana do dobrych celów – jak na przykład zapewnienie znacznie lepszej opieki zdrowotnej. Ale jeśli ta moc wpadnie w ręce Stalina dwudziestego pierwszego wieku, rezultatem będzie najgorszy reżim totalitarny w historii ludzkości. A mamy już wielu kandydatów na stanowisko Stalina dwudziestego pierwszego wieku.”

JAK PRZETRWAĆ XXI WIEK >>