17

Dzięki pojawiającym się w samoświadomości „ja” szczelinom możliwy staje się pewien wgląd.

Chögyam Trungpa

Zrzut ekranu 2021-02-17 o 20.40.32

Napisanie tej książki było dla mnie bardzo ważne. Z kilku powodów. Pierwszy z nich jest taki, że dar jaki się posiada wymaga ofiarowania, dzielenia się. Proces pisania tej książki był trudnym i zarazem wymagającym doświadczeniem jednak stworzył fundament tego co robię, bowiem zrozumiałem, że nie wystarczy oceniać i krytykować współczesną cywilizację, o której w głównej mierze jest ta jak ją nazywam surealistyczno – egzystencjalna powieść, trzeba coś zrobić. Zaangażować się w Zmianę.

Wielką inspiracją jest dla mnie 17 karta tarota „Gwiazda”, która w moim odczuciu jest wymiarem przełomu, przejścia „ciemnej nocy duszy” i otwarcia na piękno i harmonię. Jest związana z kobiecą i intuicyjną stroną naszej osobowości. Ta książka jest kroniką procesu zejścia do „podziemi” do podświadomych korytarzy pełnych automatyzmu i prymitywnego postrzegania w czerni i bieli. Kontrast jest w moim pisaniu bardzo istotny, bo pozwala widzieć wyraźniej, bardziej esencjonalnie. Pisałem tą opowieść podróżując londyńskim metrem i w głównej mierze jest to „żywa narracja” pozbawiona intelektualnej i przemyślanej fabularnie nadbudowy.

Po drugie – opowieść jest rdzeniem ludzkiej kultury, przejawem nieograniczonego potencjału naszej wyobraźni i twórczej mocy, która jest święta w swej pierwotnej naturze.

Po trzecie – chodzi o zaufanie do własnego życia i mądrości. Podjęcie wyzwania i zrealizowanie go na własnych warunkach i bez kompromisów, dlatego książkę wydałem własnym nakładem. Jest spójną opowieścią i tworzy „core” rdzeń Wegekuchni, co można dostrzec w jej logotypie z nożem w mózgu. Mózg to dla mnie symbol kultury nędzy i oddzielenia jaką niestety stworzyliśmy. Jednak mamy jeszcze serce i ta podróż z mózgu do serca jest najważniejszą wyprawą naszego życia.

Zapraszam do tej podróży.

Książkę można kupić bezpośrednio ode mnie kontaktując się przez m.piniak@gmail.com

30 pln. + koszt przesyłki.