WSPÓŁCZUCIE

DSC_5078

Co robię:

Za najcenniejszą ludzką właściwość uważam – Współczucie, które w połączeniu z Mądrością jest w stanie uzdrowić świat w jakim żyjemy i ogrom niepotrzebnego cierpienia. Moja praca jest temu dedykowana. Kuchnia bezmięsna jest darem ludzkiego serca i bardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej ludzi postrzega ją właśnie w kontekście moralnym i etycznym. Uważam, że bardzo ważnym jest wykonywanie pracy, która nie szkodzi innym i planecie, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że robię to co robię.

Gotuję na warsztatach rozwojowych. Prowadzę autorskie warsztaty kuchni wege w oparciu o wiedzę z zakresu Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i metodę pięciu przemian. Łączę swoje warsztaty z elementami praktyki mindfulness i medytacji, gdzie uczę w jaki sposób przenieść praktykę uważności do codziennej aktywności i rozwijać nasz wrodzony potencjał Współczucia wobec samego siebie i innych istot. Urozmaicam praktykę dodając esencjonalne wykłady o kuchni i podstawach Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz praktycznym zastosowaniu i zrozumieniu wiedzy i praktyk opartych na medytacji i uważności oraz roli uważności w życiu i w kuchni. Prowadzę indywidualne kursy gotowania i podstaw medytacji i praktyk uważności. Tworzę i publikuję materiały tematyczne w formie tekstów, podcastów i video w duchu świadomego dziennikarstwa.

„Wśród wszystkich czujących istot nie ma nawet jednej takiej, która w przeszłości nie była by twoim ojcem lub matką. Aby więc w jakiś sposób odpłacić wszystkim czującym istotom za ich dobroć, zacznij pracować na rzecz ich pomyślności. ”

Padmasambhava