HAPPY HARDCORE NEWS

ŚWIETNIE, WŁOŻYLI CHATGPT DO PSA-ROBOTA BOSTON DYNAMICS
Noor Al-Sibai
futurism.com

„TERAZ MA AI”. JAKBY PSY-ROBOTY NIE BYŁY WYSTARCZAJĄCO PRZERAŻAJĄCE.

Zespół programistów właśnie wyposażył psa-robota Boston Dynamics w ChatGPT OpenAI i modulację głosu Google Text-to-Speech, pozwalając mu dosłownie mówić do nich i odpowiadać na ich pytania. W filmie zamieszczonym na Twitterze inżynier uczenia maszynowego Santiago Valdarrama pokazał, jak wraz z kolegą zaprogramował psa-robota Spot, aby werbalnie odpowiadał na pytania systemowe z pomocą niezwykle popularnego narzędzia OpenAI.

„Te roboty codziennie wykonują zautomatyzowane misje” – wyjaśnił Valdarrama w swoim wątku na Twitterze, zauważając, że każda misja zawiera „kilometrowe, trudne do zrozumienia pliki konfiguracyjne”, które mogą zrozumieć tylko inżynierowie. „To właśnie tam pojawia się ChatGPT” – kontynuował. „Pokazujemy mu pliki konfiguracyjne i wyniki misji. Następnie zadajemy pytania wykorzystując ten kontekst. Połącz to z interfejsem obsługującym głos i mamy niesamowity sposób na wyszukiwanie naszych danych!”.

Jak widać na filmie, Spot dodaje nawet zabawne gesty do swoich odpowiedzi, kręcąc głową, aby powiedzieć „nie” lub kłaniając się, aby powiedzieć „tak”.

ROZMAWIAJ JAK BOT

Podczas gdy sam interfejs wydaje się całkiem nieszkodliwy, wiele osób, które widziały wideo, jest nim dość przerażonych. „Znasz tego psa-robota, który wyzwala mnóstwo żartów ‚nadchodzą nasi przyszli overlordowie ?” napisał na Twitterze publicysta Washington Post Philip Bump. „To ma teraz AI”. W innym poście, który zawierał gif humanoidalnego robota władającego karabinem maszynowym, jeden z użytkowników zażartował, że „pewnego dnia spojrzymy wstecz i wskażemy ten dzień jako punkt zwrotny”, uzupełniony emoji śmiechu.

Chociaż SpotGPT wydaje się przybliżać nas o jeden mały krok do powstania robotów, integracja chatbota z robotami zawsze była częścią planu. W lutym, Microsoft, który podpisał wielomiliardową umowę z OpenAI, wydał dokument nakreślający zasady projektowania integracji ChatGPT z robotyką. „Wierzymy, że nasza praca jest tylko początkiem zmiany w tym, jak rozwijamy systemy robotyki” – czytamy w komunikacie firmy – „i mamy nadzieję, że zainspirujemy innych badaczy do wskoczenia w tę ekscytującą dziedzinę”.

Innymi słowy, to była tylko kwestia czasu, aż ktoś da Spotowi jego własny głos.

Boston Dynamics Tests Chat GPT on Spot Robot:

KONTEKST:

WAR! What is it Good For? – Digital Transformation for Cybernetic Governance:

WARTO ZAJRZEĆ: