NOWA TEORIA MIŁOŚCI

dnia

Jednym z tematów, o których dyskutuję offline, ale jeszcze nie poruszyłem na podcaście, jest automatyzacja związków, a konkretnie seksu. Nie mam na myśli randek online, które zostały już szeroko omówione w innym miejscu, ale raczej wykorzystanie robotycznych lalek seksualnych, bardziej znanych jako sexboty. Choć wciąż jest to stosunkowo nowe zjawisko, to jednak zainteresowanie i wykorzystanie tych robotów rośnie. Mój gość John Danaher wskaże w dyskusji na kilka sondaży, ale w latach 2013- 2020 w Ameryce odnotowano wzrost zainteresowania z 10% do 40% w faktycznym używaniu jednego z tych robotów. Jeśli więc staną się one głównym nurtem, jakie zakłócenia z nich wynikną, jakie implikacje etyczne przyniosą i jak wpłyną na relacje w ogóle?

John Danaher, starszy wykładowca w NUI Galway przychodzi na podcast, aby omówić te kwestie dotyczące seks-botów. Jego zainteresowania badawcze dotyczą filozofii prawa, technologii wschodzących i przyszłości ludzkiego społeczeństwa. Jest autorem książki Automation and Utopia: Human Flourishing in a World Without Work (Harvard University Press, 2019) oraz współredaktorem książki Robot Sex: Social and Ethical Implications (MIT Press 2017). Aslo opublikował wiele prac na różne tematy, w tym na temat zagrożeń związanych z zaawansowaną AI, etyki robotyki społecznej, sensu życia i przyszłości pracy oraz etyki ulepszania człowieka.

PODCAST >>

https://automatedpodcast.org/
https://philosophicaldisquisitions.blogspot.com/

Zapraszam do subskrypcji newslettera: https://piniak.substack.com/ Gdzie będę się z wami dzielić wszystkim tym co dla mnie ważne od tekstów, podcasty, tłumaczenia i inspiracje.