KU SERCU – MOC CEREMONII

Ludzkie nieszczęście w ramach cywilizacji jest powszechne i rośnie. Ludzie odczuwają coraz większą pustkę, niepokój, depresję i złość. Wszyscy szukają odpowiedzi na poważne problemy psychiczne. Chiński ideogram oznaczający kryzys łączy w sobie znak „niebezpieczeństwa” z „szansą”. To jest dokładnie to miejsce w historii, w którym się znajdujemy, na skrzyżowaniu dwóch radykalnie różnych przyszłości. Z jednej strony istnieje niebezpieczeństwo szaleństwa, a z drugiej szansa na powrót trybalizmu.

Glenn Parton

Na zdjęciach: Nana Marina Cruz, Nana Magdalena Ajcac i Rosario Cruz z plemienia Tz’utujil w Gwatemali znad jeziora Atitlan.
Nana Rosario – przewodniczka duchowa Ajq’iij i uzdrowicielka
Nana Marina Cruz – duchowa przewodniczka starych tradycji, ceremonii ognia, kakao, tytoni, majańskich szałasów potu.Nauczycielka rdzennych języków majańskich. Terapeutka naturalnymi metodami ludowymi. Córka św. p. Taty Pedro Cruz’a, uznanego przewodnika duchowego Tz’utujil. Nana Rosario – przewodniczka duchowa Ajq’iij
Nana Magdalena Ajcac – uzdrowicielka kości, energii pomiędzy duchem i ciałem oraz zajmuje się także duchowym oczyszczaniem.